Ranking Najciekawszych Blogów Podróżniczych

podróżeRanking Najciekawszych Blogów Podróżniczych
 
To nasza opowieść rodzinnym podróżowaniu, organizacji podróży i naszych wrażeniach.  Mają wyjątkowo piękne plaże z białym piaskiem, krystalicznie czystą, turkusową wodą, urokliwymi zatoczkami, ale także niezwykłe krajobrazy ruchomych piasków, sosnowo-eukaliptusowych lasów i skalistych klifów. Znajdują się tutaj piękne plaże z czystą, lazurową wodą morską, a rosnące wokoło drzewa sosnowe wydzielają przyjemny zapach oraz zapewniają cień w gorące dni.To drugi co do wielkości i czwarty pod względem liczby ludności kraj związkowy w Niemczech ze stolicą w Hanower. Wyprawy na wyspy Similan organizowane są w sezonie turystycznym od listopada do kwietnia. Samochody i rowery są tu zakazane, więc wykorzystuje się osły do przewozu bagażu turystów po krętych, brukowanych uliczkach. Ja tylko pozwolę sobie dodać, że jednych blog podróżniczy inspiruje do podróży, a mnie np. blog Rodziny Bez Granic inspiruje do posiadania kiedyś dzieci. Będzie mnóstwo ćwiczeń, które musisz wykonać, żeby Twój blog podróżniczy odniósł sukces. Do dużej wyspy można dopłynąć promem z niemal każdego zakątka na zachodnim wybrzeżu. Symbolem tej wyspy stały się pola lawendy, której zapach uprzyjemnia wypoczynek.
 
Wzdłuż plaży rozsiane są bary z noclegami, ale podejrzewam, że cudem jest znalezienie tam wolnego miejsca i taniego. Dlatego lubię blog Uli, dziewczyny, z którą chętnie poszłabym na kawę, bo jej życiową maksymą jest: „Jedz dobrze, podróżuj często” (oraz „Częste mycie skraca życie” - ale to czasami). Na Itace są to dania bazujące na doradzie zwanej tutaj cipura oraz dobra jak nigdzie indziej cafe frappe, najlepiej wraz z lodami.Po każdej z takich wypraw można odpocząć na urokliwych plażach, wśród których za najpiękniejsze uznawane są: Myrtos (piaszczysta i osłonięta od wiatru górami Agia Dynasti i Kalon Oros), Antisamos (przejrzysta, idealna do nurkowania), Xi (przylądek Agios Giorgios), Petanoi (na zachodnim wybrzeżu), Makrigialos (szeroka, piaszczysta plaża niedaleko stolicy wyspy), Mounta.
 
Podczas przejażdżki łodzią z nabrzeża w głąb lądu do obejrzenia są pełne ptactwa bagniste namorzyny, oraz Grota Krokodyli. Pierwszy raz trafiłam na ten blog kilka lat temu, szukając informacji Roztoczu. Mieszkańcy wyspy Šipan słyną ze swej gościnności, więc możliwe jest, iż podczas zwiedzania zaoferują swoje usługi lub poczęstują smacznymi daniami oraz doskonałym winem z winnic Šipan. Kuchnia Grecji jest bardzo popularne i jest to przede wszystkim bardzo zdrowe też.Targi TT Warsaw 2015 w ciągu weekendu odwiedziło ponad 18 tysięcy osób, które mogły spotkać ponad 450 wystawców z 47 krajów. Którą brałabym ze sobą na zakupy, żeby gdzieś po drodze zatrzymać się na światłach i uszczknąć z niej choć kilka zdań. Po wschodniej stronie wyspy jest kilka tajskich wiosek, ale plaże nie są takie ładne i niewielu zachodnich turystów się tam zapuszcza.
 
Na Ko Lancie pobudowano w ostatnich latach wiele wysokiej jakości hoteli i ośrodków, powoli rozbudowuje się infrastruktura apartamentów na sprzedaż , jakie są wszechobecne na innych bardziej znanych wyspach. Blog niezwykle silnej i mądrej kobiety, której dzięki samozaparciu i konsekwencji udało się objąć kierownicze stanowisko w szwajcarskiej korporacji i zamieszkać w Bazylei. Temperatura tutaj przez cały rok około 25-30° C. Wyspy Zielonego Przylądka mogą się pochwalić najpiękniejszymi plażami w świecie z czystym białym piaskiem i krystalicznie turkusową wodą. Kreta jest największą wyspą Grecji i piątą pod względem powierzchni wyspą Morza Śródziemnego.Zasób opracowany na podstawie: Jonathan Swift, Podróże Guliwera, Państwowy Instytut Wydawniczy, b.m. b.r. Na szerokich, cichych plażach można oglądać piękne zachody słońca oraz pobliskie wysepki. Tłoczne plaże, mnóstwo łodzi, głośne miasteczko z bazą hotelową powodują, że część osób wybiera spokojniejsze wyspy w okolicy. Na blogu dzielimy się swoją wiedzą tym jak podróżować tanio, skąd brać pieniądze na podróże i co warto zobaczyć.