Dlaczego Warto Pisać Blog Podróżniczy?

pisanie blogaDlaczego Warto Pisać Blog Podróżniczy?
 
Marek Lenarcik, z bardzo praktycznego punktu widzenia opowiada swoich wyborach, pracy, mieszkaniu najpierw w Tajlandii, następnie w Birmie.  Animacje tylko po rosyjsku dla dzieci i dorosłych (wplatane słowa angielskie), Na plaży część relaksu i bardzo głośna z grającą muzyką (kolumny odwrócone w stronę plażowiczów), bary, niedaleko można pojeździć na wielbłądzie i koniach. Pomimo, że już od 8 lat mieszkamy w Wielkopolsce, dopiero pierwszy raz udało się nam zobaczyć coroczny, odbywający się w Poznaniu Festiwal Rzeźby Lodowej, w tym roku pod nazwą STIHL POZnań Ice Festival.No i bardzo mi się podoba ;) Nie wiem jak często będę zaglądał, bo nie zawsze czas pozwala - ale w miarę możliwości na pewno ;) Dzięki. Ale gdzieś tam, między wierszami, robią podróżowaniu z dziećmi dobrze, przemycają wiadomość, że się da (i z dziećmi, i robić coś swojego). Aleksandra Świstow „Pojechana” dom znajduje wszędzie, dokąd się uda, a ostatnio gustuje chyba w tych większych, bo od 2012 roku (z premedytacją nie używam określenia „na stałe”) mieszka w Chinach. Prowadzę blog fotograficzno-reportażowy Poznaj Moją Przygodę na którym piszę spotkanych ludziach na mojej drodze oraz przygodach jakie trafiały mi się podczas moich podróży. Są tu bowiem hotele pełne atrakcji dla najmłodszych, a na miękkim piasku można cały dzień tworzyć różnorakie budowle i bawić się zbierając skarby, które podrzucają morskie fale.
 
Zasób opracowany na podstawie: Jonathan Swift, Podróże Guliwera, Państwowy Instytut Wydawniczy, b.m. b.r. Na szerokich, cichych plażach można oglądać piękne zachody słońca oraz pobliskie wysepki. Tłoczne plaże, mnóstwo łodzi, głośne miasteczko z bazą hotelową powodują, że część osób wybiera spokojniejsze wyspy w okolicy. Na blogu dzielimy się swoją wiedzą tym jak podróżować tanio, skąd brać pieniądze na podróże i co warto zobaczyć.Wzdłuż plaży rozsiane są bary z noclegami, ale podejrzewam, że cudem jest znalezienie tam wolnego miejsca i taniego. Dlatego lubię blog Uli, dziewczyny, z którą chętnie poszłabym na kawę, bo jej życiową maksymą jest: „Jedz dobrze, podróżuj często” (oraz „Częste mycie skraca życie” - ale to czasami). Na Itace są to dania bazujące na doradzie zwanej tutaj cipura oraz dobra jak nigdzie indziej cafe frappe, najlepiej wraz z lodami.
 
Idealną porą do fotografii jest stan przejściowy, gdy dopiero odsłania się wąski pasek łączący dwie wyspy. Jest to dużo tańsze i wygodniejsze jeśli chcemy poruszać się po wyspie, ale drogi na Ko Czang są pełne ostrych zakrętów i stromych zjazdów i podjazdów. Dzisiaj możemy odwiedzić zamek w Mykenach wraz ze słynną Lwią Bramą, zobaczyć krąg grobowców oraz „dotknąć” słynnych skarbów sprzed prawie 3500 lat jakimi są Maska Agamemnona, złote ozdoby z grobów królewskich, ozdoby, dzbany, sita itp. Malutka wyspa Graciosa jest domem dla większości rybaków i jest położona z dala od intensywnego życia sąsiedniej wyspy Lanzarote.Jeżeli blog ma być machiną do robienia pieniędzy i źródłem utrzymania, lepiej zastanowić się dwa razy i przyjąć do wiadomości fakt, że istnieje mnóstwo skuteczniejszych sposobów zarobku. Turystów przyciągają piękne plaże i bogactwo przyrodnicze oraz pamiątki dawnej świetności wyspy. Ze względu na ich naturalne piękno Wyspy Elafickie są często wybierane jako odskocznia od miejskiego stylu życia. Jest tu wszystko co najpiękniejsze: zapierające dech w piersiach pejzaże, piękne plaże, lazurowe morze. Pod wodą uformowane są wąwozy, jaskinie, tunele i poskręcane nawisy porośnięte koralowcami.
 
Mają wyjątkowo piękne plaże z białym piaskiem, krystalicznie czystą, turkusową wodą, urokliwymi zatoczkami, ale także niezwykłe krajobrazy ruchomych piasków, sosnowo-eukaliptusowych lasów i skalistych klifów. Znajdują się tutaj piękne plaże z czystą, lazurową wodą morską, a rosnące wokoło drzewa sosnowe wydzielają przyjemny zapach oraz zapewniają cień w gorące dni.Można też od razu popłynąć tu i z powrotem na ląd stały bez odwiedzania reszty wyspy bez ekstra opłat za bilet. Republika Podróży to blog podróżniczy, który traktuje podróżach jednocześnie przybliżając aspekt geograficzny. Szefowa działu Podróże w portalu Uważa, że najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny są dobre buty trekkingowe, smartfon i eyeliner. Popularne są też tuk-tuki, ale tutaj szczególnie konieczna jest znajomość cen i umiejętność negocjowania. Niektórzy twierdzą, że nazwa wyspy pochodzi od kształtu, który przypomina żółwia, ale inni mówią, że raczej od tego, że kiedyś odwiedzało ją wiele żółwi morskich.
 
Wyprawy na wyspy Similan organizowane są w sezonie turystycznym od listopada do kwietnia. Samochody i rowery są tu zakazane, więc wykorzystuje się osły do przewozu bagażu turystów po krętych, brukowanych uliczkach. Ja tylko pozwolę sobie dodać, że jednych blog podróżniczy inspiruje do podróży, a mnie np. blog Rodziny Bez Granic inspiruje do posiadania kiedyś dzieci. Będzie mnóstwo ćwiczeń, które musisz wykonać, żeby Twój blog podróżniczy odniósł sukces. Do dużej wyspy można dopłynąć promem z niemal każdego zakątka na zachodnim wybrzeżu. Symbolem tej wyspy stały się pola lawendy, której zapach uprzyjemnia wypoczynek.Zasłynęła jednak dzięki Kolosowi Rodyjskiemu, jednemu z siedmiu cudów świata starożytnego. To z Hydry na wszystkie 290 statków w całej Grecji biorących udział w bitwach morskich 130 pochodziło z tej małej wyspy. Nathon to stolica wyspy w której mieszczą się główne urzędy i instytucje dla potrzeb turystów. Dzięki wulkanicznemu ukształtowaniu wyspy Oahu to idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają wspinaczkę i górskie wędrówki. Wiele zdjęć tej wyspy przypomina typowe pocztówki z Grecji: ciasno poustawiane białe domki, niektóre z charakterystycznymi niebieskimi, kopulastymi dachami.