Podróż Dookoła Świata

dookola swiataPodróż Dookoła Świata
 
Wówczas, gdy my - zupełnie tego nieświadome - świętowałyśmy z Gajką domniemywane 3-cie miejsce w uśpionym południowym słońcem, gwatemalskim Flores. Nazywamy ją „wyspą piratów” ponieważ podczas niewoli tureckiej mieszkańcy łupili bogate statki tureckie, po czym budowali wspaniałe kamienne domy, które dzisiaj są chlubą wyspy. Tylko tu zobaczyć można ten zagrożony gatunek zwierząt, który stał się symbolem wyspy. Jedną z największych atrakcji Tajlandii są wyspy Phi Phi: duża, czyli Phi Phi Don oraz mała, czyli Phi Phi Leh (lub Lee). Zielone pastwiska, skały i brukowane kręte uliczki są idealnym miejscem na relaksujące spacery. Od ponad tygodnia codziennie rano budzi nas piękne poranne ciepłe słońce wlewające się do środka jachtu.Nazywam się Michał Nowak i jest mi niezmiernie miło, że odwiedziliście mój blog.  Woda i plaża w okolicach Perhetian Island Resort jedna z piękniejszych jakie widziałem w Azji. To tu tworzył pierwszy Parlament Joannis Kapodistris (późniejszy pierwszy prezydent), dopóki nie została oficjalnie uznana autonomia grecka i przeniesiona do pierwszej stolicy niepodległej Grecji - Nafplio. Ale najbardziej zauroczeni jesteśmy Polską i to jej chcemy poświęcić więcej uwagi w 2016 roku.
 
Trzeba też liczyć się z tym, że z czasem blog może wymagać pewnych ulepszeń, zwłaszcza jeżeli będzie pojawiało się na nim dużo zdjęć czy filmów. Dotarli też na trzy wyspy z archipelagu Wysp Kurylskich: Iturup, Szykotan i Kunaszyr - z której widać już japońską wyspę Hokkaido. Wyspa ta ma piękne i niezatłoczone plaże i bujne zielone wnętrze, a dodatkową zaletą jest zacisze będące następstwem popularności innych wysp. Na tej greckiej wyspie zachwycają również wodospady, piękne kościoły czy osady górskie.Od jakiegoś czasu w głębi wyspy działa klub zapraszający na imprezy pod nazwą Half Moon Party podobnym charakterze. Opis wielkiej burzy, Guliwer dla zwiedzenia kraju wsiada na szalupę wysłaną po słodką wodę. To dzięki nim Chorwacja stała się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw, których oferta wypoczynku z roku na rok staje się coraz ciekawsza. Stąd warto wybrać się na całodzienną wycieczkę łodzią na pobliskie wyspy: Monkey (tylko nie karm małp!), Mosquito, ale przede wszystkim na uroczą Bamboo Island. Tutaj właśnie spotyka się wiele miejsc, gdzie można jeszcze poczuć klimat z wyspy przed rozwojem bazy turystycznej.
 
W ciągu półtora roku od zmiany podejścia do blogowania zdobyłam wiedzę, której nie posiadałam jako początkująca. To wyspa, na której nie tylko znaleźć można piękne plaże i widoki, ale też zabytki - największy plac miejski na wyspach po obu stronach Adriatyku, pierwszy teatr miejski w Europie, Arsenał, słynny pałac Tvrdalj. Na wyspie Krk odnaleźć można piękne plaże, przytulne miasteczka i wygodne hotele.Piękne plaże i duży park sprawiają, że Koločep stanowi wymarzone miejsce letniego wypoczynku oraz cel krótkich wycieczek i enklawę z dala od miejskiego zgiełku. Miejsc noclegowych na wyspie Ko Miang nie ma zbyt wiele, dlatego warto wcześniej sprawdzić dostępność lub zrobić rezerwacje Podróże piesze po wyspie w głąb nie powinny sprawiać problemów z zabłądzeniem, ale należy pamiętać trudnościach w dostępie do wody pitnej, oraz braku możliwości rozpalania ogniska.