Blog Podróżniczy Zależna W Podróży

zależnaBlog Podróżniczy Zależna W Podróży
 
Kiedy zakładałam swój blog podróżniczy pod koniec 2010 roku, poruszałam się bardzo po omacku.  Po każdej z takich wypraw można odpocząć na urokliwych plażach, wśród których za najpiękniejsze uznawane są: Myrtos (piaszczysta i osłonięta od wiatru górami Agia Dynasti i Kalon Oros), Antisamos (przejrzysta, idealna do nurkowania), Xi (przylądek Agios Giorgios), Petanoi (na zachodnim wybrzeżu), Makrigialos (szeroka, piaszczysta plaża niedaleko stolicy wyspy), Mounta.Zapraszam do Bejrutu, który jak w zwierciadle uwidacznia kontrasty i chwiejną równowagę, w jakiej zawieszony jest obecnie Liban.  Większość ośrodków na wyspie to grupy bungalowów , różnym standardzie, ale koszty utrzymania tutaj są znacznie niższe niż na Ko Samui czy pobliskim Ko Tao Z powodu odbywających się imprez pod nazwą Full Moon Party każdej pełni księżyca zjeżdża się tutaj młodzież z całego kraju, zarówno Tajowie jak i turyści, aby przy głośnych dźwiękach muzyki techno bawić się pod gołym niebem na plaży Hat Rin na południowym krańcu wyspy.
 
Jednak wytrawni podróżnicy wybierają zwykle całkiem inne atrakcje Amsterdamu - jego liczne, duże i dobrze zachowane kościoły (na czele z Oude Kerk - najstarszym, pochodzącym z XIII wieku, nota bene leżącym właśnie pośrodku „czerwonej” dzielnicy, słynne muzeum figur woskowych, piękne i żeglowne kanały (najstarszy z nich to słynny Singel), arsenał morski z 1656 roku, a także Pałac Królewski i cały wielki rynek główny z ratuszem czy zabudowania starego Uniwersytetu.Atrakcją tych rejonów są urozmaicone krajobrazy, spektakularne zjawiska wulkaniczne i dzika przyroda. Wyspy Liparyjskie (inaczej wyspy Eolskie) położone są nieopodal północnego wybrzeża Sycylii. Fantastyczne zatoczki na zachodnim klifowym wybrzeżu, piękne widoki (tylko trzeba wynająć samochód, żeby sobie dojeżdżać, ale naprawdę warto - Porto Vromi, Porto Roxa). Ciekawym miejscem jest również wyspa Korfu, na której znajduje się chyba najpiękniejszy w Grecji kompleks wypoczynkowy z licznymi hotelami i kasynem gry.
 
Poros to idealne miejsce na romantyczne wieczorne spacery po starej części wyspy. Jedną trzecią wyspy zajmuje Nacional Park Mljet, gdzie rośnie bujna i różnorodna roślinność śródziemnomorska. Bo samo podróżowanie z dziećmi jest trudniejsze niż podróżowanie bez nich (co nie znaczy ani gorsze, ani lepsze, po prostu do zajęć do wykonania w ciągu dnia dochodzi pierdylion tych wokół dzieci). Ma specyficzny zapach i smak, które nadają mu oleje eteryczne i aromatyczne zioła z wyspy Pag. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osoby, które kochają egzotyczne podróże i chcą dzielić się tą pasją z innymi! Tym blog wyróżnia sią bardzo spośród innych i pokazuje inne aspekty „życia w podróży”.Życie tu należy do łatwych i przyjemnych, są nowe i lśniące budynki i hotele , a zaraz obok stare, tradycyjne chaty. Wśród nich są kopanisti, czyli pikantny, słony ser; wieprzowa louza, ciasto cebulowe, słodkości pełne migdałów, cynamonu i miodu. I okazuje się, że od trzech lat, niezmiennie, blogerzy podróżniczy pokazują, że trzymają poziom. Z kolei odwiedzenie stolicy wyspy - Stornoway - pozwoli na zwiedzenie neogotyckiego zamku Lews Castle.